Váza plná kvetov

Dostať krásnu kyticu na narodeniny je záväzkom. Preto robíme všetko preto, aby kvietky odrezané od prirodzeného zdroja energie čo najdlhšie vydržali. Poznáme však skutočne účinné spôsoby, ako predĺžiť život kráse uväznenej v sklenenej váze? Možno im škodí aj nevhodná kombinácia zvolených druhov.

(foto: pixabay)


Vybrali smeČlánky

06.10.2017 14:18

Mochyňa zapadá do jesene

Zelený domov – Váza plná kvetov   Mochyňa je svojský druh rastliny, nazývaný aj židovská čerešňa pre žltý chutný plod umiestnený vnútri. Ale v prvom rade je to...

Celý článok

—————

31.05.2017 09:35

Zaujímavosti o ruži

Zelený domov – Váza plná kvetov   Ruža, ktorá má svoj zlatý čas kvitnutia teraz v júni, je kráľovnou medzi kvetmi. Plnosť a nežnosť krásne vytvarovaných...

Celý článok

—————


Viete sa postarať o chryzantému?

Chryzantému spájame automaticky so sviatkom zosnulých, čo ju možno robí trochu viac tajomnou. V súčasnosti síce nepatrí medzi top kvety, ktorými zvykneme niekoho obdarovať, ale v minulosti bola chryzantéma veľmi cenenou kvetinou. A pre obsah množstva vzácnych látok má aj v čínskej tradičnej medicíne svoje pevné miesto. Mimocodom, viete sa o chryzantému postarať?


V jednoduchosti         je pravá krása

Tento nostalgický jesenný aranžmán s makovičkami perfektne zapadne do štýlového minimalistického interiéru a jeho eleganciu ešte podčiarkne.


Aranžérske triky


To je nápad!

Chystáte sa gratulovať k narodeninám alebo na svadbu a čaká vás cesta autom, ktorú s vami musí prežiť v zdraví aj kytica kvetov? Poradíme, ako rezaným kvetom zachovať sviežosť. Pohľadajte farebný balónik, ktorý zostal po detskej oslave, a do sfúknutého nalejte asi deci vody. Potom ho natiahnite na stonky kvetov a upevnite dobre gumičkou. (foto: publicdomainpictures.net)


Namiesto sklenenej

V letných dňoch, keď slnko ostro páli a opiera sa aj o kvetinový aranžmán v interiéri, odporúča sa nedávať rezané kvety do sklenenej vázy. Vhodnejšia je keramická, kamenná alebo kovová nádoba, v ktorých sa voda tak rýchlo neprehrieva. Sklo je príliš priehľadné a vplyvom slnečných lúčov sa rýchlejšie štartujú hnilobné procesy vo vode, ktoré skracujú kvetinám život. (foto: www.morguefile.com)


Kontakt

magazín Doma a Rada


 

WEB pre celú rodinu


přesný čas
Meniny na web

Pre čerstvosť kytice


Nebezpečné narcisy

Pozor na obľúbený jarný kvet, keď je súčasťou kombinovaných kytíc. Ak dostaneme kombinovanú z viacerých druhov kvetov, narcisy radšej oddeľme a naaranžujme ich v inej váze. Produkujú totiž jedovaté látky, ktoré môžu ostatné rezané kvety rýchlo zničiť.