Váza plná kvetov

Dostať krásnu kyticu na narodeniny je záväzkom. Preto robíme všetko preto, aby kvietky odrezané od prirodzeného zdroja energie čo najdlhšie vydržali. Poznáme však skutočne účinné spôsoby, ako predĺžiť život kráse uväznenej v sklenenej váze? Možno im škodí aj nevhodná kombinácia zvolených druhov.

(foto: pixabay)


Články

31.05.2017 09:35

Zaujímavosti o ruži

Zelený domov – Váza plná kvetov   Ruža, ktorá má svoj zlatý čas kvitnutia teraz v júni, je kráľovnou medzi kvetmi. Plnosť a nežnosť krásne...

Celý článok

—————

12.05.2017 17:41

Najkrajšia je svadobná kytica

Zelený domov – Váza plná kvetov   Kytica sa zvykne darovať pri rôznych príležitostiach, ktoré majú punc výnimočnosti. Či už je to narodenie dieťatka,...

Celý článok

—————

29.04.2017 18:09

Orgovánové kytice

Zelený domov – Váza plná kvetov   Napriek strečkujúcemu počasiu a aktuálne mrazivým dňom či najmä nociam si príroda svoje napokon vždy presadí....

Celý článok

—————


Ruže voňajú, ale aj zraňujú tŕňmi

Vždy to najlepšie. Aj v súvislosti s ružou, ktorej puky sa začínajú na kríkoch rozvíjať. Netúžime po bolesti z dotyku s tŕňom, ale radšej po dokonalosti tvaru a farieb nádherných hlávok, ktoré padajú do náručia nevestám či ostatným milovaným ženám. Čo všetko o sebe ruža sama napovie a čo všetko o nej ešte nevieme?


Zasiahnutí vôňou konvalinky

Je tu čas drobných bielych kvietkov - zdroja obrovsky úžasnej arómy, pre ktorú sú konvalinky odjakživa inšpiráciou pre tvorcov parfumov, mydiel a iných kozmetických prípravkov. Viete, že tento nežný kvet lieči, ale môže aj otráviť? A že si ho cenia obzvlášť Francúzi?


Správna kytica


Tajomná chryzantéma


Zaujímavosti o ruži


Namiesto sklenenej

V letných dňoch, keď slnko ostro páli a opiera sa aj o kvetinový aranžmán v interiéri, odporúča sa nedávať rezané kvety do sklenenej vázy. Vhodnejšia je keramická, kamenná alebo kovová nádoba, v ktorých sa voda tak rýchlo neprehrieva. Sklo je príliš priehľadné a vplyvom slnečných lúčov sa rýchlejšie štartujú hnilobné procesy vo vode, ktoré skracujú kvetinám život. (foto: www.morguefile.com)


V jednoduchosti         je pravá krása

Tento nostalgický jesenný aranžmán s makovičkami perfektne zapadne do štýlového minimalistického interiéru a jeho eleganciu ešte podčiarkne.


Kontakt

magazín Doma a Rada


 

WEB pre celú rodinu


přesný čas

Narcisy i nebezpečné

Pozor na obľúbený jarný kvet, keď súčasťou kombinovaných kytíc. Ak poskladanú z viacerých druhov kvetov dostaneme, radšej narcisy oddeľme a naaranžujme ich v inej váze. Produkujú totiž jedovaté látky, ktoré môžu ostatné rezané kvety rýchlo zničiť.


To je nápad!

Chystáte sa gratulovať k narodeninám alebo na svadbu a čaká vás cesta autom, ktorú s vami musí prežiť v zdraví aj kytica kvetov? Poradíme, ako rezaným kvetom zachovať sviežosť. Pohľadajte farebný balónik, ktorý zostal po detskej oslave, a do sfúknutého nalejte asi deci vody. Potom ho natiahnite na stonky kvetov a upevnite dobre gumičkou. (foto: publicdomainpictures.net)