ZELENÝ DOMOV

Sme deti prírody. Kedysi sme svoj ľudský osud snívali zakomponovaní priamo do nej. Už samotným typom obydlia. Od jaskyne cez chyže z tŕstia až po chalupy s drevenými hradami, v ktorých to voňalo zelenými údoliami či horskými svahmi. O aróme sušených hríbov a bazy nehovoriac. Dobrá správa, znovu sa k matke prírode vraciame a svoje moderné príbytky nechávame s vkusom kvitnúť našskou i exotickou zeleňou a rozvoniavať tradičnými bylinkami.

(foto: goodfon)


Náš tipPoznáte vres?

Vres je zaujímavou rastlinou, ktorási zaslúži našu pozornosť. Jednak je príťažlivou dekoráciou v interiéri i na balkóne, ale i vonku v záhrade. A dôležité sú aj liečivé účinky šedivníka alias vresu. Treba sa však oň správne postarať.


Ako od záhradníka

Kvitnúce drobničky

Kvitnúce drobničky

Zelený domov   Pestovateľské minimum pre amatérov a užitočné rady pre úspešné šľachtenie izbových rastlín, niektorých druhov zeleniny či korenín a byliniek v kvetináči.   Proti škodcom izbových rastlín môžeme účinne bojovať cesnakom. Stačí zastrčiť strúčik do zeminy v každom črepníku. Obávame sa, že sa nám prevrhne vyššia váza úzkeho tvaru? Stačí malý trik – na jej dno uložíme...

Viac

—————


Aby nezvädli


Mexické chute


Kvety vo váze


Kontakt

magazín Doma a Rada


 

WEB pre celú rodinu


přesný čas
Meniny na web

Vhodné do kúpeľne


Aranžovanie kvetov