ZELENÝ DOMOV

Sme deti prírody. Kedysi sme svoj ľudský osud snívali zakomponovaní priamo do nej. Už samotným typom obydlia. Od jaskyne cez chyže z tŕstia až po chalupy s drevenými hradami, v ktorých to voňalo zelenými údoliami či horskými svahmi. O aróme sušených hríbov a bazy nehovoriac. Dobrá správa, znovu sa k matke prírode vraciame a svoje moderné príbytky nechávame s vkusom kvitnúť našskou i exotickou zeleňou a rozvoniavať tradičnými bylinkami.

(foto: www.freedigitalphotos.net)


Náš tipZeleninová plantáž na balkóne

Niekto si urobí z balkóna malú plantáž, z ktorej bude nosiť úrodu vitamínov priamo na tanier. Ako pripraviť lodžiu na novú sezónu a začať pestovať rajčiaky? Pomôžu aj expresné rady, či základné princípy pestovania reďkovky alebo čili papričiek. A ktoré druhy zeleniny sú vôbec vhodné pestovať obmedzenom priestore?

 


Ako od záhradníka

Kvitnúce drobničky

Kvitnúce drobničky

Zelený domov   Pestovateľské minimum pre amatérov a užitočné rady pre úspešné šľachtenie izbových rastlín, niektorých druhov zeleniny či korenín a byliniek v kvetináči.   Proti škodcom izbových rastlín môžeme účinne bojovať cesnakom. Stačí zastrčiť strúčik do zeminy v každom črepníku. Obávame sa, že sa nám prevrhne vyššia váza úzkeho tvaru? Stačí malý trik – na jej dno uložíme...

Viac

—————


Aby nezvädli


Mexické chute


Vhodné do kúpeľne


Kontakt

magazín Doma a Rada


 

WEB pre celú rodinu


přesný čas

Kvety vo váze


Aranžérske triky