Zdravé bývanie

Darmo sa kŕmime množstvom vitamínov, vyhýbame sa všetkým nezdravým jedlám, pravidelne cvičíme a odolávame vôni tabaku. Kolená nám môže podlomiť aj spanie na zlom matraci, práca pri nesprávnom osvetlení a život v interiéri plnom alergénov, plesní či iných skrytých nepriateľov. K utužovaniu zdravia potrebujeme aj zdravé prostredie. Hoci s extrémnou hygienou to tiež netreba preháňať. Skúsme hľadať zlatú strednú cestu.

(foto: everystockphoto)


Články

10.06.2017 10:27

Triky proti cestovnej nevoľnosti

Zdravie a krása – Zdravé bývanie   Mnohí majú pri cestovaní kinetózne ťažkosti, ale čo robiť, ak sa na vysnené miesto dovolenky potrebujeme...

Celý článok

—————

23.03.2017 09:52

Letný čas po novom

Zdravie a krása – Zdravé bývanie   Tento rok budeme mať zmenu času, ktorá vždy ovplyvní aj naše biorytmy, skôr. Už v najbližší víkend sa nám...

Celý článok

—————


Zobudené alergény budia alergikov

je svetový problém. Nieto asi rodiny, kde nemali jedného či viacerých alergikov. Či už chronických astmatikov alebo pacientov s kožnými problémami, ktorí majú napríklad problém kontaktu s kovovými predmetmi. Ľahké to nemajú ani ľudia alergickí na niektoré potraviny, ktorí by mali vždy dobre zvážiť aj miesto letnej dovolenky a typ stravovania v konkrétnej krajine.


S mobilom na uchu...

... občas zabúdame, že naše intímne spovede do miniatúrneho mikrofónu počuje pol ulice. Navyše táto užitočná pomôcka môže byť ako zdroj elektromagnetického žiarenia nebezpečná pre naše zdravie.


Baktérie ohrozujú


Holubov nekŕmiť!


Vlhkosť v kúpeľni


Alergie útočia


Problémy po povodni

  


S klimatizáciou opatrne


Duel s budíkom 

Ak nás tikanie budíka na nočnom stolíku vyrušuje pri zaspávaní, ľahká pomoc. Jednoducho ho priklopíme väčším pohárom, ktorý stlmí tikot, ale neizoluje nás zvukovo od ranného zvonenia.


Kontakt

magazín Doma a Rada


 

WEB pre celú rodinu


Alergia na kov


Ideálne teploty      v interiéri 

predsieň: 18°C

kuchyňa: 17-19°C

komora: 14°C

obývačka: 20-21°C

spálňa: 18-20°C

detská izba: 20°C

kúpeľňa: 24°C