Zdravé bývanie

Darmo sa kŕmime množstvom vitamínov, vyhýbame sa všetkým nezdravým jedlám, pravidelne cvičíme a odolávame vôni tabaku. Kolená nám môže podlomiť aj spanie na zlom matraci, práca pri nesprávnom osvetlení a život v interiéri plnom alergénov, plesní či iných skrytých nepriateľov. K utužovaniu zdravia potrebujeme aj zdravé prostredie. Hoci s extrémnou hygienou to tiež netreba preháňať. Skúsme hľadať zlatú strednú cestu.

(foto: everystockphoto)


Články

04.08.2017 09:19

Alergik na dovolenke

Zdravie a krása – Zdravé bývanie   Alergici to majú ťažké aj na dovolenke, ktorí si mnohí už vyberajú alebo sa dokonca na relax v teplejších...

Celý článok

—————

10.06.2017 10:27

Triky proti cestovnej nevoľnosti

Zdravie a krása – Zdravé bývanie   Mnohí majú pri cestovaní kinetózne ťažkosti, ale čo robiť, ak sa na vysnené miesto dovolenky potrebujeme...

Celý článok

—————


Horúčavu treba správne prežiť

Čakajú nás vysoké až extrémne teploty, ktoré vždy zaskočia. Očakávané leto prihrmelo s plnou parádou a horúčava začína ničiť mladých i tých starších a dokonca aj  domáce zvieratá. Ako prežiť prihorúcu noc a chrániť sa pred nástojčivými slnečnými lúčmi cez deň? Aby sme neskončili v sanitke s prehriatym organizmom alebo vyčerpaní z tepla.


S mobilom na uchu...

... občas zabúdame, že naše intímne spovede do miniatúrneho mikrofónu počuje pol ulice. Navyše táto užitočná pomôcka môže byť ako zdroj elektromagnetického žiarenia nebezpečná pre naše zdravie.


Baktérie ohrozujú


Holubov nekŕmiť!


Vlhkosť v kúpeľni


Problémy po povodni

  


S klimatizáciou opatrne


Alergie útočia


Duel s budíkom 

Ak nás tikanie budíka na nočnom stolíku vyrušuje pri zaspávaní, ľahká pomoc. Jednoducho ho priklopíme väčším pohárom, ktorý stlmí tikot, ale neizoluje nás zvukovo od ranného zvonenia.


Kontakt

magazín Doma a Rada


 

WEB pre celú rodinu


přesný čas

Alergia na kov


Ideálne teploty

predsieň: 18°C

kuchyňa: 17-19°C

komora: 14°C

obývačka: 20-21°C

spálňa: 18-20°C

detská izba: 20°C

kúpeľňa: 24°C