K vitalite a zdraviu

Životná energia, radosť zo života bez bolesti, to je zrkadlo nášho celoživotného štýlu. Treba byť múdry už v mladosti, aby neskôr naše telo netrpelo zbytočne civilizačnými ochoreniami. Je preto dobré poznať, čo všetko poskytnúť nášmu srdiečku, pečeni, svalom či kostiam, aby vydržali beh na dlhé trate. A prekabátiť môžeme aj menopauzu či andropauzu a iné nástrahy matky prírody, ktoré pribúdajúcim vekom obťažujú ženskú či mužskú časť populácie.

(foto: freedigitalphoto)


Články

29.04.2017 11:08

Ignorovať riziko žltačky sa nevypláca

Zdravie a krása – K vitalite a zdraviu   Väčšina z nás má jasno. Problém žltačky sa ich...

Celý článok

—————

21.04.2017 14:23

Pozor na zdravotné riziká menopauzy

Zdravie a krása – K vitalite a zdraviu   Napriek posunu reálnemu veku, prírodu nikto neoklame....

Celý článok

—————

17.04.2017 14:42

Komplikuje vám život migréna?

Zdravie a krása – K vitalite a zdraviu   Bolesť hlavy môže mať rôzne príčiny. Niekedy je príznakom...

Celý článok

—————


Keď sa do života vpletie menopauza

Pre ženy je menopauza je jedným z náročnejších období v živote. Nemusí byť až tak dramamatickým, ak sa naučí nepríjemné symptómy zvládať. Správnym životným štýlom a zmenou stravy. Aj v mene zdravia. Pretože pokles hormónov v organizme predstavuje riziká osteoporózy či náhlej príhody.


Otvorene o inkontinencii

Ľudí trápia viaceré delikátne ťažkosti, o ktorých sa neradi zverujú svojmu okoliu. Patrí k nim aj inkontinencia čiže únik moču. Hovoriť o chronickom probléme však treba lekárom. Ten pomôže liečbou i radou, ako zmeniť životosprávu, čo jesť i ako často piť tekutiny a odporučí cviky na spevnenie svalstva.

...pretože dokážu varovať pred rizikom zdravotného problému. Možno na začiatku malého, ktorý sa však napokon môže rozvinúť na vážne ochorenie. A do zrkadla sa dívajme pozornejšie. Niektoré choroby prezradia kozmetické defekty na našej tvári. A na pleti sa podpisuje aj nevhodná strava.Viac tu: http://domarada.webnod

 


Najčastejšie zdravotné riziká

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————


Fit aj v zime


Život bez chlebíka


O antikoncepcii


Kontakt

magazín Doma a Rada


 

WEB pre celú rodinu


Opar nepodceňujme


ROČNÝ CYKLUS

Kalendár zdravia

Kalendár zdravia

Čo nám hatí cestičku k dobrému zdravíčku?   Január Vychutnávame a nerozmýšľame Nie sme odborníci na výživu. Ale trochu nimi môžeme byť. Je to ľahko čitateľná veda. Aj o tom, že viac vitamínov skrýva jabĺčko než zaúdená klobáska. A že zeleninový šalát nás pred rakovinou ochráni lepšie ako vyprážané karé či tri porcie krémovej torty. Navyše veľkoryso nakrájanej. Nuž, počúvať chuťové poháriky viac ako zdravý rozum sa zvykne napokon nevyplácať. Február Infekčná lenivosť Uviazli sme...

Viac

—————