Domáca kozmetika

Byť peknou za pár centov. I to je alternatíva. Pre pružnosť pleti či lesklé vlasy môžeme zaloviť aj v zásobách našej komory. Veď väčšina profesionálnych kozmetických výrobkov obsahuje práve výťažky kvetných lupienkov, zázračných korienkov či morských komponentov. Aj keď po nich pre udržanie mladistvého vzhľadu radi siahame, ani uhorková maska alebo olejový zábal nie je na zahodenie. A existujú aj iné triky domácej kozmetiky. Správne druhy potravín na tanieri k nim nesporne patria.

(foto:pixabay)


Keď mrazy siahajú na našu krásu

Ako si udržať peknú pleť aj v zime a čo potrebuje naša pokožka v chladnejších podmienkach? A ako sa postarať o svoje nohy, ktoré denne obúvame do čižiem? Alebo čo urobiť pre nechty či ruky, ktoré v mraze krehnú? Žeby bol riešením na ich zjemnenie parafín?


Články

22.11.2017 15:31

Vianočné sety pre dámy

Recept AVON-u na dokonalé Vianoce   Vychutnajte si čas sviatočného obdobia v kruhu rodiny a znásobte si...

Celý článok

—————

22.11.2017 14:18

Čo s našou krásou v zime

Zdravie a krása - Domáca kozmetika   Najväčším problémom v zimnom období v súvislosti s pleťou, je...

Celý článok

—————

18.11.2017 22:51

Pánom do pozornosti dáva AVON

Vianočné inšpirácie   Blížiace sviatky predstavujú občas aj problém. Tešíme sa síce na darčeky, ale aké vymyslieť...

Celý článok

—————


Gaštanovo príťažlivé

Gaštan je prírodným zdrojom krásy. Pomáha spevňovať krehké žilky, zmierňuje opuchy a podráždenie, bráni strate kolagénu. Pre tieto vlastnosti je ideálny pre výrobu pleťovej kozmetiky – krému, odličovacieho mlieka, séra a telového masla. No už samotná konzumácia gaštanov, ktoré obsahujú antioxidanty a majú protizápalové účinky, pôsobí na našu pokožku priaznivo. Svedčia však aj našim vlasom, zlepšujú ich kvalitu. A hnedovláskam pomôžu listy gaštanu získať peknú a prirodzenú gaštanovú farbu. Odvar treba nechať pôsobiť 15 minút a potom z vlasov zmyť.                                                               (foto:  www.freedigitalphotos.net )


Tipy pre krásu

Inšpirácie z komory

Inšpirácie z komory

Zdravie a krása - Domáca kozmetika   Siahnime do zásob špajzy alebo chladničky. Plátky uhorky alebo pomaranča, olivový olej či žĺtko z vajíčka, to všetko sú vhodné potraviny na zlepšenie nášho imidžu alebo vyriešenie menšej kozmetickej chybičky. Treba správne voliť a vedieť kombinovať podľa typu pleti.   Pomaranč môže...

Viac

—————


Večerný rituál


S fénom v ruke


Vôňa z flakónu


Posolená krása


Keď praskajú pery


Kontakt

magazín Doma a Rada


 

WEB pre celú rodinu


přesný čas
Meniny na web

Prírodný lifting


Mladá pleť


Správna dávka