Domáca kozmetika

Byť peknou za pár centov. I to je alternatíva. Pre pružnosť pleti či lesklé vlasy môžeme zaloviť aj v zásobách našej komory. Veď väčšina profesionálnych kozmetických výrobkov obsahuje práve výťažky kvetných lupienkov, zázračných korienkov či morských komponentov. Aj keď po nich pre udržanie mladistvého vzhľadu radi siahame, ani uhorková maska alebo olejový zábal nie je na zahodenie. A existujú aj iné triky domácej kozmetiky. Správne druhy potravín na tanieri k nim nesporne patria.

(foto:pixabay)


Vybrali smeČlánky

20.10.2017 11:55

Skvelé darčeky pre dámy

Nápadité inšpirácie od AVONu   Hľadáte vhodný vianočný darček pre výnimočnú osobu vo vašom živote? Inšpirujte sa...

Celý článok

—————

08.10.2017 13:38

Prvý kombinovateľný parfum...

...uviedol AVON   Štvrtkový večer patril voňavej novinke z dielne spoločnosti AVON Cosmetics. Tá predstavila...

Celý článok

—————

08.10.2017 13:08

Peeling z domácich zásob

Zdravie a krása – Domáca kozmetika   Okrem bežnej údržby našej tváre za pomoci pleťového mlieka...

Celý článok

—————


Hrozno chutí a pomáha aj krásnieť

Vinnu révu s aktuálne dozretými bobuľami niekto najradšej premení na zlatý mok. No hrozno je aj ideálnym rýchlym občerstvením v podobe šalátu či v kombinácii so syrom. A využiť šťavnaté bobule môžeme aj na prípravu domácich pleťových masiek  i na posilňovanie zdravia.


Gaštanovo príťažlivé

Gaštan je prírodným zdrojom krásy. Pomáha spevňovať krehké žilky, zmierňuje opuchy a podráždenie, bráni strate kolagénu. Pre tieto vlastnosti je ideálny pre výrobu pleťovej kozmetiky – krému, odličovacieho mlieka, séra a telového masla. No už samotná konzumácia gaštanov, ktoré obsahujú antioxidanty a majú protizápalové účinky, pôsobí na našu pokožku priaznivo. Svedčia však aj našim vlasom, zlepšujú ich kvalitu. A hnedovláskam pomôžu listy gaštanu získať peknú a prirodzenú gaštanovú farbu. Odvar treba nechať pôsobiť 15 minút a potom z vlasov zmyť.                                                               (foto:  www.freedigitalphotos.net )


Tipy pre krásu

Inšpirácie z komory

Inšpirácie z komory

Zdravie a krása - Domáca kozmetika   Siahnime do zásob špajzy alebo chladničky. Plátky uhorky alebo pomaranča, olivový olej či žĺtko z vajíčka, to všetko sú vhodné potraviny na zlepšenie nášho imidžu alebo vyriešenie menšej kozmetickej chybičky. Treba správne voliť a vedieť kombinovať podľa typu pleti.   Pomaranč môže byť pre ženy s mastnou pleťou pre sťahujúce účinky vykúpením. Ovocie zbavíme kôry, nakrájame na kolieska...

Viac

—————


Krajšie vďaka strave


Prírodný lifting


Pivo pre krásu


Vôňa z flakónu


Kruhy pod očami


Keď praskajú pery


Kontakt

magazín Doma a Rada


 

WEB pre celú rodinu


přesný čas

Mladá pleť


Správna dávka


Nevydržia večne


S jablkom krajšie