Domáca kozmetika

Byť peknou za pár centov. I to je alternatíva. Pre pružnosť pleti či lesklé vlasy môžeme zaloviť aj v zásobách našej komory. Veď väčšina profesionálnych kozmetických výrobkov obsahuje práve výťažky kvetných lupienkov, zázračných korienkov či morských komponentov. Aj keď po nich pre udržanie mladistvého vzhľadu radi siahame, ani uhorková maska alebo olejový zábal nie je na zahodenie. A existujú aj iné triky domácej kozmetiky. Správne druhy potravín na tanieri k nim nesporne patria.

(foto:pixabay)


Články

23.06.2017 13:49

Prirodzene krásne vďaka prírode

Zdravie a krása – Kozmetika z komory   Sme obklopení prírodnou krásou, no často siahame skôr po umelých...

Celý článok

—————

17.04.2017 19:05

Tvár je zrkadlom stravovania

Zdravie a krása – Domáca kozmetika   Kvalita pleti na tvári, ale i celej pokožky, súvisí priamo úmerne...

Celý článok

—————

29.03.2017 09:02

Jarné znovuzrodenie našej pleti

Zdravie a krása – Domáca kozmetika   Jarné byliny nepomáhajú iba detoxikovať organizmus, ale môžeme ich...

Celý článok

—————
Čo potrebuje pleť na jar?

Je čas sa zaskvieť svojou tvárou. Najkrajšie obdobie roka v nás prebúdza aj túžbu sa páčiť. Pomôže nám správne rozloženie stravy, domáce masky, ktoré pleť hydratujú, ale aj odvary z byliniek, ktoré si natrháme v lese či v záhrade.


Gaštanovo príťažlivé

Gaštan je prírodným zdrojom krásy. Pomáha spevňovať krehké žilky, zmierňuje opuchy a podráždenie, bráni strate kolagénu. Pre tieto vlastnosti je ideálny pre výrobu pleťovej kozmetiky – krému, odličovacieho mlieka, séra a telového masla. No už samotná konzumácia gaštanov, ktoré obsahujú antioxidanty a majú protizápalové účinky, pôsobí na našu pokožku priaznivo. Svedčia však aj našim vlasom, zlepšujú ich kvalitu. A hnedovláskam pomôžu listy gaštanu získať peknú a prirodzenú gaštanovú farbu. Odvar treba nechať pôsobiť 15 minút a potom z vlasov zmyť.                                        (foto:  www.freedigitalphotos.net )


Tipy pre krásu

Inšpirácie z komory

Inšpirácie z komory

Zdravie a krása - Domáca kozmetika   Siahnime do zásob špajzy alebo chladničky. Plátky uhorky alebo pomaranča, olivový olej či žĺtko z vajíčka, to všetko sú vhodné potraviny na zlepšenie nášho imidžu alebo vyriešenie menšej kozmetickej chybičky. Treba správne voliť a vedieť kombinovať podľa typu pleti.   Pomaranč môže byť pre ženy s mastnou pleťou pre sťahujúce účinky vykúpením....

Viac

—————


Keď praskajú pery


Sladké od medu


Prírodný lifting


Krajšie vďaka strave


Kruhy pod očami


Vôňa z flakónu


Kontakt

magazín Doma a Rada


 

WEB pre celú rodinu


Mladá pleť


Správna dávka


Nevydržia večne


S jablkom krajšie