ZDRAVIE A KRÁSA

Prichádzame na svet s plačom, ale zdraví a svieži. Svoje telo však nerozmaznávame, neberieme ohľad na svoje srdce, chrbticu ani pľúca. Spočiatku z nevedomosti, neskôr z lenivosti a napokon už z ignorancie. Nevypláca sa. Živý organizmus má svoje hranice a tie my pričasto prekračujeme. A tak nás postupne začnú sužovať kdejaké choroby a pľuhavstvá. Až keď horí, hasíme. Nedobré rozhodnutie. Možno je lepšie svoje limity poznať. Veď ešte sa celé tie roky koríme ďalšej povinnosti - stíhame byť aj krásni. Dosť veľké sústo na celý život. Najmä pre neinformovaných. 

(foto: www.freedigitalphotos.net)
Náš tip

Kruhy pod očami?

Kruhy pod očami?

Zdravie a krása – Domáca kozmetika   Aj v tomto prípade platí – poznaj svojho nepriateľa. Keď nás dlhodobo trápia neestetické kruhy, výrazné vačky pod očami,...

Viac

—————


Cestujeme na dovolenku

Začína obdobie rodinných dovoleniek.Ako zvládnuť  Cesta autom s deťmi na dovolenku k moru býva poriadnou skúškou pre celú rodinu. Najmä s malými deťmi a so psíkom. A problémom býva i s cestovnou nevoľnosťou. Nezabúdajme tiež, že v horúčavemôže byť naše inak bezpečné auto napokon veľmi nebezpečným priestorom. Ako sa správne pripraviť, aby sme trasu v pohode zvládli? Čo všetko by mala obsahovať domáca lekárnička, aby vás nezaskočila menšia nehoda alebo iný zdravotný problém, sa dočítate na stránke
Prvá pomoc.

Hazard so zdravím

Nesprávny životný štýl je príčinou mnohých zdravotných ťažkostí. K najväčším rizikám patrí vysoký krvný tlak a hladina cholesterolu, obezita, nedostatok pohybu, stres, fajčenie, alkohol a drogy.


Pomoc z komory

Domáce recepty na kozmetické tipy, riešenie hygienických rébusov či liečenie zdravotných neduhov prírodou prinášajú rubriky stručných námetov a užitočných rád.


Bicykel alebo         radšej korčule?


Kontakt

magazín Doma a Rada


 

WEB pre celú rodinu


Pozor na elektrosmog


Sladké od medu


Jedlom ku kráse