29.06.2016 07:16

Egrešový peeling a ríbezľová maska

Zdravie a krása – Domáca kozmetika

 

Všímajme si aj typicky letné tuzemské ovocie v súvislosti s našimi domácimi receptúrami na krásu. Lebo šťavnaté bobule plné slnka sú výborným prírodným prostriedkom na skrášlenie.

Egreš

Možno si všetci nedokážu skutočne pochutnať na egrešoch ako na ovocí výraznej kyselkavej chuti, no stačí počkať pár dní a plody budú sladšie. Okrem toho, že sú zdravé, vďaka bledozeleným bobuliam budú naše vlasy lesklejšie a pevnejšie. A použiť egreše môžeme aj zvonku. Dužina je plná zrniečok, čo inšpiruje pridávať ju do domácich peelingov v kombinácii s jogurtom a s medom. 

 

Ríbezle

Chybu neurobí ani žiadna žena, ktorá sa zvykne v tomto období osviežiť miskou ríbezlí. Okrem toho, že si ich konzumáciou buduje imunitu, zlepšuje si aj kvalitu svojich vlasov a pleti. A čierne ríbezle sú vhodné na prípravu domácich masiek. Hydratačnú získame z niekoľkých lyžíc rozmixovaných bobúľ a 2 lyžíc jogurtu, suchej pleti zase pomáha zmes vaječného žĺtka, 10 lyžíc vyšľahanej smotany a piatich lyžíc čerstvej šťavy z čiernych ríbezlí.

Maliny

Toto lahodné ovocie, ktoré má veľké ambície najmä v kuchyni, môžeme občas presunúť aj do kúpeľne. Ak si pripravíme masku z hrste malín, lyžice medu a dvoch lyžíc smotany, budeme mať hladkú a jemnú pleť.

 

Čučoriedky

Tmavé drobné bobule charakteristickej chuti s vysokým obsahom vitamínu C čistia krv a sú ideálnou prevenciou proti únave. Podobne sa správajú aj k vyčerpanej pleti bez lesku. Svieži imidž jej vráti maska vymiešaná z hrste čučoriedok, z lyžice medu a z dvoch lyžíc bieleho jogurtu. Na tvári ju treba nechať pôsobiť asi 15 minút.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: www.publicdomainpictures.net

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada


 

WEB pre celú rodinu


přesný čas
Meniny na web