Ideálny priestor

Súlad, vyváženosť môže byť cieľovým stavom duše. Ale aj prostriedkom, ktorý ju pomáha nadobudnúť. Ako napríklad interiér, ktorý sa približuje k nášmu ideálu krásy a rovnováhy. Veď cítiť sa doma dobre je úžasná vec. Dokonalý domov ulahodí všetkým našim zmyslom – zraku, čuchu, sluchu i hmatu. Chutí jednoducho komplexne. Preto si povieme niečo aj o zásadách správneho výberu maľovky či tapiet, materiálu pre nábytok, vhodného osvetlenia i farbách interiéru, ktoré tiež rozhodujú o pocitoch a psychike.

(foto: pixabay)


Vybrali smeČlánky

10.11.2017 15:41

Význam hry podľa IKEA

Harmónia – Ideálny priestor   Nová správa švédskej firmy o hraní (IKEA Play Report ) poukázala na to, že podľa mnohých ľudí...

Celý článok

—————

08.11.2017 11:31

Malý sviečkový manuál

Harmónia – Ideálny priestor   Aj keď sa deň už trochu predĺžil, zimné večery si ešte stále zvykneme spríjemňovať svetlom...

Celý článok

—————


Z kokosovej škrupinky svietnik

Škrupinu z kosového orecha netreba vyhadzovať. Krajšie kúsky môžeme použiť na výrobu alternatívnych podstavcov na sviečky alebo priamo kahančekov. Do dekoratívnych škrupiniek stačí naliať rozpustený vosk a doprostred umiestniť motúz ako knôt.


Tipy dizajnéra


Sklo v interiéri


Miesto pre posteľ

Podľa zásad starého čínskeho učenia feng shui by sme posteľ mali umiestniť čelom k stene miestnosti, určite nie k oknu alebo k falošnej stene, ktorou môže byť zadná časť šatníka alebo knižnice. Tiež by mala byť prístupná z oboch strán. Navyše naše nohy pri spánku nemajú nikdy smerovať k dverám. A chybou je aj zrkadlo, ktoré centrum oddychu odráža.


V odraze zrkadla


Poznáte potpourri?


Kontakt

magazín Doma a Rada


 

WEB pre celú rodinu


přesný čas
Meniny na web

Ružový dych              pre našu obývačku

Ružová aróma spríjemní atmosféru interiéru. Vôňu čerstvo odrezaných kvetov si môžeme aj po zvädnutí kytice ešte istý čas udržať. Vyberme tie najzachovalejšie a otrhajme lupienky. Tie potom vložme do sklenenej misky s vodou, do ktorej môžeme nakvapkať pre zvýraznenie vône pár kvapiek ružového oleja. Získame tak dekoráciu, ktorá lahodí našmu zraku i čuchovým senzorom.