Upratovanie a údržba

Na prvý pohľad jednoduchá vec. Metlu a prachovku zvládne predsa každý. No na súčasné sofistikované domácnosti treba ísť premyslene. Dokonalý dizajn, perfektné spotrebiče, nové materiály, to všetko si žiada vhodný spôsob údržby. Nechceme predsa, aby nešetrným zaobchádzaním umývačka riadu predčasne skolabovala alebo aby drahý kávovar po polročnej prevádzke zabojkotoval. Učme sa postupne, ako vhodnou starostlivosťou predĺžiť životnosť všetkých osobných predmetov i ostatných vecí potrebných pre každodenný život.

(foto: pixabay)


Vybrali smeČlánky

06.12.2017 09:00

Kachličky takmer ako nové

Domácnosť – Upratovanie a údržba   Základom dobrého vzhľadu kachličiek v kúpeľni či v kuchyni je...

Celý článok

—————

06.12.2017 08:14

Super nápady pri upratovaní

Domácnosť – Upratovanie a údržba   Možno sa to v niektorých domácnostiach už leskne od čistoty, väčšina...

Celý článok

—————


Auto pred zimou

Posledný víkend sa s príroda s nami pohrala a ukázala hlavne svoju negatívnu silu. Severné oblasti sa dokonca ocitli pod prvou snehovou prikrývkou. Najvyšší čas venovať čas príprave auta na zimu, užitočné rady pre motoristov preto určite pomôžu.  O vozidlo sa treba postarať, aby naozaj slúžilo a v nepravej chvíli nezlyhalo. Najmä v zime hrozia nepríjemné situácie.


Čistá domácnosť

Správne finty

Správne finty

Domácnosť - Upratovanie a údržba Ak nám zmokla kabelka, môžeme ju pred znehodnotením zachrániť rovnako, ako to robíme pri navlhnutých topánkach. Vypcháme ju pokrkvanými novinami a necháme poriadne vyschnúť. Samozrejme, že najprv z nej vyberieme celé svoje ženské kráľovstvo. Rozbitý pohár či iný sklenený predmet neskúšajte zbierať rukou, porezaný prst nie je žiadna výhra. Radšej väčšie kúsky skla pozmetajte metličkou na lopatku a pri zbere tých menších si pomôžte striedkou čerstvého chlebíka alebo lepiacou páskou. Pre istotu však ...

Viac

—————


Pre lesk zrkadla


Ako čistiť nerez


Náhradný plán


Staráme sa o kabelku


Kontakt

magazín Doma a Rada


 

WEB pre celú rodinu


přesný čas
Meniny na web

Pre krásu kožušiny


Na špinu limonádou


Chlpy na sedačke


Kam s bižutériou