DOMÁCNOSŤ

Útulný a bezpečný domov je ako vajíčko. Dokonalý priestor, kde je ako všetko v prírode v ideálnej rovnováhe a ktorý je navyše perfektne chránený pomyselnou škrupinkou. A tak sa staráme. Čistíme, upratujeme, zbavujeme sa odpadkov, zatepľujeme steny, objednávame kvalitné bezpečnostné dvere a z hypermarketov vláčime tašky plné pracích a dezinfekčných prostriedkov. Nemálo energie a večne sa opakujúci kolobeh. Ale napokon to stojí za to. Cítiť sa doma ako kuriatko vo vajíčku nie je na zahodenie. S výnimkou veľkosti priestoru. V porovnateľných rozmeroch by to, fakt, nebolo ono.

(foto: www.freedigitalphotos.net)


Náš tip

Kráľovstvo soli

Kráľovstvo soli

Domácnosť - Upratovanie   Rozprávková Maruška mala pravdu. Vzácnejšia ako drahokamy a zlato je skutočne soľ. A nielen pre chuť, ktorú dodáva jedlám....

Viac

—————


Jahody či zmrzlina na tričku

Sezóna ovocia a najmä jeho konzumácia prináša aj drobné nehody. Čo robiť, ak tričko zafarbia čučoriedky alebo jahodová zmrzlina? Ani granátové jablko a hlavne jeho sýtočervená šťava nie je výhrou pre oblečenie. Treba sa obrátiť aj na citrón. A čím zachraňovať blúzku či košeľu, na ktorej zostali fľaky od potu.


Krátke a užitočné rady, ktoré pomôžu zorientovať sa rýchlo pri riešení problémov, hľadajte na tematických stránkach Upratovanie a údržba, Staráme sa o textílie, Čo so škvrnami, Nevítaný hmyz a Ako ušetriť.

 


Námety banálne, ale účinné

Nechajte sa inšpirovať

Nechajte sa inšpirovať

Domácnosť   Ešte krátko k malým domácim nehodám, ktoré nám tematicky nezastrešila ani jedna z rubrík. Občas nám praskne porcelán alebo poškriabeme sklenený pohár po babičke. Aj takéto škody sa dajú zvrátiť. Nie návratom v čase do minulosti ako v niektorých obľúbených seriáloch, kde...

Viac

—————


Pozor, horí!


Čistíme bez chémie


Kontakt

magazín Doma a Rada


 

WEB pre celú rodinu


Perieme                      detskú bielizeň


Pre čistotu záclon


Pohovka v pohode